Mike Kersten wint Poker Series Live #7 - Finale

Mike Kersten wint Poker Series Live #7 - Finale

Auteur: Roy

Datum: 22 jan 2024 13:32

Gerelateerde pagina's: Indian Poker

Mike Kersten is de nieuwe Poker Series Live Kampioen. De pokeraar uit Zeist schreef zaterdagavond de finale van Seizoen #7 op zijn naam. Hij deed dit door heads-up af te rekenen met Johan de Raad. De Raad, winnaar van de Poker Series Online #5 Ranking Finale, liep zodoende zijn tweede grote titel bij de Poker Series mis. Ricardo Gabel eindigde op de derde plaats. Als nieuwe Poker Series Kampioen zal Mike in 2024 als ambassadeur voor Pokeren.nl aan de slag gaan. Ricardo zal dit doen als gastspeler en Johan speelt op dit moment al voor Team Pokeren.nl en zal ook in 2024 weer voor ons in actie gaan komen.

 

Na 74 voorrondes en twee halve finales, die tussen zondag 15 januari 2023 en donderdag 11 januari 2024 werden gehouden, was het afgelopen zaterdag tijd voor de landelijke finale van de Poker Series Live Seizoen #7. Zo'n 225 spelers hadden zich in de twaalf maanden daarvoor voor de eindstrijd geplaatst. Daarnaast stonden er ook nog een aantal finalisten van de vorige finale op de lijst, die zich destijds met een goede reden bij ons hadden afgemeld. 

 

De Pokeren.nl Crew was vrijdag al in Leusden om de finale zo goed mogelijk voor te bereiden. Wendy was als eerste ter plaatse om de zaal te versieren met speciale pokerballonnen. Na het avondeten was het tijd om de vloer te vullen met 20 toernooitafels. Dankzij Ed van Zelm van Poker Promotie Nederland, werden er zaterdagochtend ook nog drie extra tafels op het podium gezet en we hadden zelfs nog een extra tafel achter de hand voor als het echt druk zou worden. Bedankt voor je hulp Ed en we hopen je ook in 2024 weer vaak bij de Poker Series in actie te zien!

 

 

We hadden de spelers van te voren opgeroepen om op tijd naar Leusden te komen en hier werd massaal gehoor aan gegeven. Toen Hans om 12:00 met zijn welkomstspeech begon waren alle beschikbare pokertafels direct goed gevuld, volle bak dus vanaf de start! Tijdens het eerste level werden er nog geen spelers uitgeschakeld, maar de hoogste hand werd wel meerdere keren verbroken. We begonnen de "High Hand Bonus" op quads tienen of hoger en binnen no-time hadden we quads vrouwen (Manuel Sonnewille) en quads azen (Andrea Pessot) op tafel liggen.

 

Rond 15:30 gingen de overgebleven "even" tafelnummers op dinner break. De "oneven" tafelnummers speelden gewoon door en het was Raymond Koch die een Straight Flush wist te hitten waardoor hij de hoogste hand overnam van Andrea Pessot. De mooie hand van Raymond, die uiteindelijk achtste werd, bleef staan waardoor hij een vest en powerbank van GGPoker ontving.

 

 

Nadat ook de tweede groep had gegeten begonnen de 90 overgebleven spelers aan level 10 met blinds van 1.000/2.000 en een big blind ante van 2.000. Johan Wisselo kende een afterdinner dip die hij niet mee te boven kwam. Hij parkeerde zijn AK in pocket azen en omdat de beste preflop hand van Texas Hold'em bleef staan, moest Wisselo zijn tafel verlaten. Grote stacks waren er op dat moment voor Ricardo Gabel, Ronald Woudstra en Rob Kolner die allemaal boven de 350.000 punten zaten. Rond 19:30 was het duidelijk dat we in ieder geval een nieuwe winnaar zouden krijgen. Rick Kusters, die de finale van Seizoen #6 won, was namelijk onderuit gegaan met KJ tegen AK en AK. We gaan Rick in 2024 nog meerdere malen in actie zien komen voor Team Pokeren.nl.

 

Waar de laatste 5 tafels in het hoofdtoernooi steeds dichterbij kwamen werd er ook al sinds een uur of 2 gestreden aan de Sit & Go tafels. Onder leiding van Fleur werden er uiteindelijk 20 kleine toernooitjes opgestart, waarbij leuke prijzen van Pokerwinkel.nl en GGPoker gewonnen konden worden. Rond 19:30 was het tijd voor het eerste Nederlandse Indian Poker toernooi. Nadat acht spelers zich hadden ingeschreven werden de deelnemers bij elkaar geroepen voor een korte uitleg van Roy Godschalk. Nadat iedereen op de hoogte was van de regels kon het toernooi beginnen. Onder anderen: Pascal Visser, Anton van der Cruijssen, Kevin Berrevoets, Jona Eekhout en Lesley Schutten verschenen aan de start. Aan twee verschillende tafels werden twee heads-up (bo3) potjes gespeeld om de halve finalisten te bepalen. De twee winnaars per tafel namen het vervolgens in de halve eindstrijd tegen elkaar op. Het toernooi werd afgesloten met de finale tussen Lesley Schutten en Anton van der Cruijssen en het was Anton die aan het langste eind trok, waardoor hij een powerbank van GGPoker ontving.

 

Voor meer informatie over deze variant kun je terecht op onze Indian Poker pagina

 

 

Daarna werd er nog een tweede Indian Poker toernooi gestart met onder anderen: Maaiko & Pascal Visser, Tiktokker Yeahdeal de Lanoe en Lissy de Haan. Aan één van de andere tafels werd vervolgens een Double Board Bomb Pot - Pot Limit Omaha Sit & Go gestart, waarbij alle spelers vier kaarten krijgen en er meteen twee flops worden gedraaid. Het is een ante only spel waardoor iedereen altijd de flop ziet en je verplicht twee kaarten uit je eigen hand moet gebruiken. 

 

Extra ranking punten

Dan snel terug naar het hoofdtoernooi, want daar nam de spanning steeds verder toe. Nadat Lex Bakker en Kevin Groenen in dezelfde hand waren uitgeschakeld (Lex speelde de kleinste stack) hadden we nog maar 22 spelers over. Dat betekende ook direct dat de beste 10% en extra ranking punten waren bereikt. Lex was de laatste speler die met lege handen werd uitgeschakeld en voor Kevin (23e) lagen 5 punten klaar. Niet veel later namen we afscheid van Henk Horden. Mister "Hoe Dan?" die in 2018 de Poker Series Ranking won en in 2019 met Roy Godschalk, Jos Ariaans en Niels Crooswijk in Las Vegas is geweest, ging met A8 onderuit tegen de KK van Marco Schoenmakers, die op de flop meteen een set hitten.

 

Finaletafel bubble

Martijn Veen was rond de klok van half 10 verantwoordelijk voor een dubbele knockout. Met A5 wist hij de A7 van Ronald Woudstra en AT van Michel Baart te verslaan, waardoor hij de grote pot won en we ineens nog maar tien spelers overhadden. Rob Kolner werd daarna de finaletafel bubble. Kolner kreeg het niet voor elkaar om de cruciale flip met AJ tegen de negens van zijn tegenstander te winnen waardoor hij negende werd. 

 

Na het maken van de finaletafel foto werden de negen overgebleven finalisten door Tom Vermeulen van de Pokeren.nl Crew, onder begeleiding van een zelf uitgekozen nummer naar de tafel geroepen. De beelden hiervan zijn terug te kijken via deze link - minuut 2:18.

 

 

Na het presenteren van de finalisten kon de eindstrijd beginnen met blinds van 15.000/30.000 en een big blind ante van 30.000.

 

Line-up Finaletafel

 

Seat Naam Chipcount Big blinds
1 Johan de Raad 410.000 14
2 Marco Schoenmakers 535.000 18
3 Ricardo Gabel 1.390.000 46
4 Elmer Stouten 625.000 21
5 Martijn Veen 1.105.000 37
6 Mike Kersten 1.260.000 42
7 Rene van Nijnatten 360.000 12
8 Jeffrey de Geus 280.000 9
9 Raymond Koch 255.000 9

 

De volgende updates zijn afkomstig uit de live reporting van Donny van Nes.

 

22:21 - Rene van Nijnatten (9e) eerste slachtoffer aan de finaletafel

Rene was all-in met aas-boer toen hij tegen aas-koning kwam te zitten. Er kwam geen hulp voor Rene waardoor hij als negende eindigde. Die plek levert de regular 16 rankingpunten op.

 

 

Raymond Koch (8e) loopt tegen flush aan

Raymond Koch was all-in gegaan met jd8h op een 2s10sjc flop. Hij kreeg een call van Marco Schoenmakers met js7s die daarmee een zee van outs had om de hand te winnen. De turn was nog veilig voor Koch, maar de qs bezorgde Schoenmakers de flush. Koch krijgt als pleister op de wonde nog wel achttien rankingpunten. Bovendien won hij vanmiddag natuurlijk nog een mooi GGPoker vest & powerbank omdat hij met een straight flush de hoogste hand van de dag heeft. 

 

Geen hulp voor Elmer Stouten (7e)

Elmer Stouten had zijn laatste chips naar het midden geschoven met aas-acht. Hij had echter de pech dat Mike Kersten met pocket koningen zat. Die wist ook nog eens een koning te hitten en dus kon Elmer naar de rail. Twintig rankingpunten is zijn beloning.

 

Ook einde verhaal voor Jeffrey de Geus (6e)

Jeffrey was all-in gegaan op een 7-7-2 flop en kreeg een call van wederom Mike Kersten. Daarop liet Jeffrey aas-twee zien maar dat was niet genoeg want dit keer had Mike pocket vrouwen en die bleven staan. Zo is de zesde plek het hoogst haalbare voor Jeffrey en dat levert hem 22 rankingpunten op. 

 

Shortgeraakte Marco Schoenmakers (5e) kan geen comeback maken

Marco Schoenmakers was erg shortgeraakt toen hij met boer-vijf all-in was geraakt. Hij moest het opnemen tegen aas-acht maar wist niet meer te hitten. Voor zijn diepe run kreeg hij 24 rankingpunten waarmee hij hoogstwaarschijnlijk volgende week zondag bij de rankingfinale mag zijn.

 

Mike Kersten blijft doorgaan en schakelt dit keer Martijn Veen (4e) uit

Mike Kersten heeft als doel zoveel mogelijk spelers uit te schakelen lijkt het, want ook nu weer wist hij een speler te elimineren. Het slachtoffer dit keer was Martijn Veen, die nochtans met aas-koning een hele mooie hand had. Mike had echter pocket azen opgeraapt en die kwamen geen moment meer in gevaar. Voor de vierde plek staan 26 rankingpunten als beloning.

 

23:04 - Chipcounts laatste drie spelers

 

Seat Naam Chipcount
1 Johan de Raad 1,1 miljoen
3 Ricardo Gabel 1,2 miljoen
6 Mike Kersten 3,9 miljoen

 

Ricardo Gabel (3e) callt af voor toernooileven

Mike Kersten zette net volle druk op Ricardo Gabel toen er 10d3d7h lag door all-in te gaan. Gabel dacht er even over na en maakte toen de call met qd4d voor de flushdraw en overcard. De vrouw bleek inderdaad ook nog goed te zijn want Mike liet pocket boeren zien. Helaas voor Ricardo waren de ks turn en 3h river geen van zijn outs waardoor als derde eindigt voor 28 punten.

 

Mike Kersten verslaat Johan de Raad (2e) en wint de Poker Series Live #7 Finale!

Mike Kersten is de terechte winnaar van de finale van het zevende seizoen van de Poker Series Live geworden! Heads-up begon Johan de Raad met een flinke achterstand, die hij iets wist te verkleinen door snel te dubbelen. Het bleek echter niet genoeg want niet lang daarna was het dan toch over. Met 9d7d was Johan all-in gegaan en Mike maakte de call met ac7c en domineerde Johan zo. De 7hah3h gooide de hand al zo goed als in het slot. De deur bleef echter nog een heel klein beetje op een kier staan voor Johan toen de 9h op de turn viel, waardoor een flushdraw voor een split pot en een negen voor de winst nog mogelijkheden waren. Geen van dat alles viel op de js river en dus was het afgelopen! 

 

Johan de Raad ziet zijn zeer diepe run zo eindigen op de tweede plek en krijgt als beloning 32 rankingpunten en een bokaal. De grootste bokaal, 40 rankingpunten en een plek in Team Pokeren.nl is echter voor Mike Kersten, die absoluut de terechte winnaar van deze Poker Series Live is geworden!

 

Uitslag Finale - Poker Series Live #7

 

Positie Naam Punten   Positie Naam Punten
Winnaar  Mike Kersten 40   13 Stefan van Elburg  11
Runner-up Johan de Raad 32   14 Mark Jan Baas 10
3 Ricardo Gabel 28   15 Jesse Oude Griep 9
4 Martijn Veen 26   16 Stephan Stevens 8
5 Marco Schoenmakers 24   17 Herman Bos 7
6 Jeffrey de Geus 22   18 Corjan Hokke 6
7 Elmer Stouten 20   19 Eric van Dijk 6
8 Raymond Koch 18   20 Henk Horden 5
9 Rene van Nijnatten 16   21 Mitchel Hoogerheide 5
10 Rob Kolner 15   22 Erwin Pleus 5
11 Michel Baart 14   23 Kevin Groen 5
12 Ronald Woudstra 12        

 

 

Het door Roy Godschalk geschreven verslag gaat hieronder verder op persoonlijke titel. 

 

Hoewel we ieder toernooi zo goed mogelijk proberen te organiseren komt er bij de organisatie van een finale zoals zaterdag in Leusden zoveel meer kijken dan bij een gewone voorronde. Spelers komen binnen, noemen hun naam, krijgen hun punten, busten of winnen en gaan weer naar huis. Achter de schermen waren we al maanden bezig met de voorbereidingen zodat we zaterdag niet verrast konden worden. Met Bowlingcentrum de Korf werken we al jaren samen en daarom weten we ook precies wat we van elkaar kunnen verwachten. Ik wil eigenaar Alessandro en al het personeel van de Korf dan ook hartelijk bedanken voor de prettige samenwerking. 

Omdat Seizoen #8 van de Poker Series Live nog groter zal worden met nog meer voorrondes, bestaat er een goede kans dat we de finale volgend jaar op een andere locatie organiseren. Dit komt puur omdat we gewoon niet meer tafels in de zaal kwijtkunnen en het voor de spelers en het personeel anders te krap wordt. Toch ben ik erg blij met de Korf en na de kickoff van afgelopen zondag zullen we ook in Seizoen #8 nog meerdere malen in Leusden zijn voor verschillende voorrondes. 

 

Het volgende onderdeel om van de finale een succes te maken zijn de dealers. Zoals jullie inmiddels wel weten gebruiken we bij de voorrondes spelende dealers. Tijdens de finale hebben we het liefst alleen maar dealers die niet meespelen zodat de spelers zich op het spel kunnen richten. Het regelen van 25 dealers is best lastig als je er vanuit gaat dat bijna alle vaste Pokeren.nl dealers zich zelf voor de finale hadden geplaatst. Uiteindelijk is het allemaal goed gekomen en ik wil de dealers die zaterdag naar Leusden zijn gekomen om ons te helpen dan ook graag bedanken. Zonder jullie hulp was de dag heel anders verlopen! 

 

Dan gaan we snel verder met de fotografen want ook dit jaar zijn Wilfred van Duijne en Daniel Fernandez Beltran er weer in geslaagd om de finale prachtig in beeld te brengen. Mannen bedankt en hopelijk tot volgend jaar!

 

Foto's Finale

Foto's Dealers

Foto's Finaletafel

 

De volgende die ik graag wil bedanken is Stefan Fischer die ook dit jaar weer de stream verzorgde. Stefan doet dit echt voor de hobby, maar als je ziet wat er qua materiaal en kennis allemaal bij komt kijken dan verdient hij echt alle credits. Stefan werd aanvankelijk bijgestaan door commentatoren Hans Mark Visser en Stijn Augustinus en daarna waren ook Jos Thannhauser, Ruurd Nauta en Tom Vermeulen van de partij om de beelden van commentaar te voorzien. Ik heb veel positieve verhalen over het commentaar gehoord en de komende tijd gaan we de mensen die via de stream een prijs hebben gewonnen een berichtje sturen. We hebben al veel mailtjes binnengekregen en dat pakken we zo snel mogelijk op.

 

Een andere manier om de finale te volgen was via de live reporting. Omdat Donny begon als dealer heb ik in het begin wat updates geschreven maar daarna heeft DonnyD dit tot het delen van de laatste hand voor zijn rekening genomen. Zelf ken ik geen betere pokerblogger dus ik ben blij dat we hem in ons team hebben. Dan gaan we door naar de Sit & Go's die ook dit jaar weer werden aangestuurd door Fleur. Dit is iedere grote finale weer een zekerheidje waar niemand zich ook maar één seconde druk over hoeft te maken. Er is maar weinig wat je niet kunt en ook afgelopen zaterdag heb je veel uitgeschakelde finalisten en bezoekers een leuke middag en avond bezorgd! 

 

Mensen bedanken is altijd gevaarlijk want je moet oppassen dat je niemand vergeet. Twee personen die ik onmogelijk kan vergeten zijn Hans en Wendy. Hans heeft de werkzaamheden van Jos Ariaans ruim één jaar geleden overgenomen. Ik ben zelf erg blij met de manier waarop hij en Wendy de afgelopen twaalf maanden te werk zijn gegaan. Locaties regelen, inplannen en promoten moet natuurlijk op een goede manier gebeuren, maar als het op de avonden zelf niet goed loopt ben je snel uitgepraat. Met Hans en Wendy beschikken we echter over twee toppers die dit fantastisch hebben gedaan. Ze hebben in 2023 ook meerdere malen hulp gehad van Sander de Brabander, Henk Horden en Demi Lokers dus ook jullie bedankt!

 

Dan blijft er eigenlijk nog maar één iemand over die ik graag wat wel verdiende veren in zijn reet wil steken. Bij de start van de zomer zaten we met Pokeren.nl in een vervelende situatie waarbij een aantal zaken rondom de Poker Series Live niet goed liepen en we moesten ingrijpen. Dit soort dingen zijn eigenlijk nooit leuk maar ook vervelende beslissingen maken hoort bij het werk. Tom Vermeulen, die op de Pokeren.nl Discord al een tijdje actief was (Verveulend) is toen bij ons aan de slag gegaan. We zijn samen letterlijk op 0 begonnen en hebben de eerste weken flink moeten puinruimen. Telkens als we dachten goed bezig te zijn dan kwamen er weer nieuwe lijken uit de kast waardoor we in het hele proces weer werden teruggeworpen. 

 

Uiteindelijk zijn we gewoon doorgegaan met het inplannen van bestaande locaties zodat Hans en Wendy toch op pad konden en daarnaast werden er een aantal nieuwe locaties aangetrokken. Tom heeft heel veel data inzichtelijk gemaakt en processen uitgeschreven en geprofessionaliseerd waardoor er een veel betere werksituatie is gecreëerd. Zonder Tom, die op kantoor ook wel de "Excel Master" wordt genoemd, weet ik niet hoe we er nu voor hadden gestaan. Hoewel ik zijn slechte woordgrappen kan missen als kiespijn ben ik super blij met hem als collega en ik hoop dat hij nog lang aan Pokeren.nl verbonden zal blijven. Verder mag ik ook Wessel van den Berg (designer) en Rene de Groot (drukker) niet vergeten te bedanken voor hun bijdrage.

 

De finales zouden ook nooit zo'n succes kunnen zijn zonder onze partners: Pokerwinkel.nl, GTO Wizard, Pokerstudie, Pokerreis.com en GGPoker, dus die wil ik ook nog even bedanken.

 

Aankomende zondag sluiten we Seizoen #7 van de Poker Series Live officieel af met de ranking finale in Bussum. Met Mike Kersten krijgt Team Pokeren.nl er een goede aanwinst bij en zondag gaan we zien wie ons team nog meer komt versterken. Afgelopen zondag zijn we alweer aan Seizoen #8 begonnen en samen met jullie gaan we er weer een mooie Serie van maken met hopelijk een hoop nieuwe spelers die net als de andere spelers uit de Pokeren.nl Community zoveel passie hebben voor dit geweldige spel! Vind jij het leuk om met andere pokerliefhebbers over handen of andere pokeronderwerpen te praten? Word dan gratis lid van onze Discord.

Het laatste bedankje is voor de spelers want zonder jullie was er helemaal geen Poker Series Live of Online en ook geen Pokeren.nl!

Hopelijk tot snel....

 

Groetjes Roy

 

Roy Godschalk

 
Pokeren.nl Poker Series

 

Doe mee en win een plek in Team Pokeren.nl